Kontakta oss

Gårdsvägen 14 , 169 70 Solna

Kontakta oss

Adapteo AB

Besöksadress: Gårdsvägen 14, 169 70 Solna

Postadress: Box 4080, 169 04 Solna

Fakturaadress:
E-faktura: 7365560532884
Mejladress (endast för fakturor): adapteo.sweden@bscs.basware.com
Post: Adapteo AB, FE 288, 107 76 Stockholm

Växel: 08-590 994 40
Org.nr: 556053-2888
info.se@adapteo.com

Se nedan kontaktuppgifter för respektive säljkontor för frågor avseende våra produkter och tjänster.

Ledning


Camilla Hensäter
VD Sverige
camilla.hensater@adapteo.com
070-568 00 19


Kinga Johansson
Ekonomichef
kinga.johansson@adapteo.com
070-226 17 83


Mattias Karlsson
Projektchef
mattias.karlsson@adapteo.com
070-271 44 86


Per Lövgren
Försäljningschef
per.lovgren@adapteo.com
070-603 95 10

Umeå

Adapteo AB
Norra Obbolavägen 135B
904 22 Umeå
090-10 57 80


Gunnar Olofsson
Säljare/projektutvecklare
gunnar.olofsson@adapteo.com
070-620 80 92


Tomas Lindgren
Säljare/projektutvecklare
tomas.lindgren@adapteo.com
070-372 87 91


Kenneth Dahlin
Gruppchef försäljning Öst/Nord
kenneth.dahlin@adapteo.com
070-508 56 95

Västerås

Adapteo AB
Elledningsgatan 4
721 37 Västerås
021-480 60 80


Tommy Lind
Säljare/projektutvecklare
tommy.lind@adapteo.com
070-614 49 98


Kenneth Dahlin
Gruppchef försäljning Öst/Nord
kenneth.dahlin@adapteo.com
070-508 56 95

 

Stockholm

Adapteo AB
Gårdsvägen 14
169 70 Solna
08-590 841 10


Thomas Wennerström
Säljare/projektutvecklare
thomas.wennerstrom@adapteo.com
070-363 51 10


Ulf Sevborn
Säljare/projektutvecklare
ulf.sevborn@adapteo.com
070- 204 21 68


Kenneth Dahlin
Gruppchef försäljning Öst/Nord
kenneth.dahlin@adapteo.com
070-508 56 95

Göteborg

Adapteo AB
Ålegårdsgatan 1
431 50 Mölndal
031-748 33 30


Andreas Wendt
Säljare/projektutvecklare
andreas.wendt@adapteo.com
070-323 83 10


Tomas Paulsson
Säljare/projektutvecklare
tomas.paulsson@adapteo.com
070-681 40 26


Zeljko Orlandic
Gruppchef försäljning Syd/Väst
zeljko.orlandic@adapteo.com
070-819 12 90

Lund

Adapteo AB
Skiffervägen 20
224 78 Lund
046-274 85 00

Carl-Magnus Strandberg
Carl-Magnus Strandberg
Säljare/projektutvecklare
carl-magnus.strandberg@adapteo.com
072-200 56 88

Helene Lund
Helene Lund
Säljare/projektutvecklare
helene.lund@adapteo.com
070-216 20 81


Zeljko Orlandic
Gruppchef försäljning Syd/Väst
zeljko.orlandic@adapteo.com
070-819 12 90

Press och media


Camilla Hensäter
VD Sverige
camilla.hensater@adapteo.com
070-568 00 19

Adapteo group

Hanna Wennberg
Senior Vice President Marketing, Communication and Sustainability
media.relations@adapteo.com
+46 8 590 994 40

Kontakta oss

Vi hjälper er. 

Fyll i uppgifterna nedan så återkommer vi och ser vad vi kan göra för just er verksamhet.

Denna webbplats är skyddad av reCAPTCHA och Googles Sekretesspolicy och Användarvillkor gäller.